Powiedzą o tym czym jest mentoring, pokażą praktyczne narzędzia rozwoju, podzielą się swą wiedzą i doświadczeniem oraz zaprezentują swój punkt widzenia. Stowarzyszenie Mentorów PROMENTOR 19 października 2015 roku zaprezentuje się w pełnej krasie podczas wydarzenia, które zgromadzi sporą grupę osób zainteresowanych mentoringiem.
Przeszedł czas na to by pokazać się światu i opowiedzieć o tym, jak my rozumiemy mentoring i jakie korzyści z tej formy rozwoju mogą mieć organizacje, szkolnictwo, biznes oraz klienci indywidualni. Przeprowadziliśmy już wiele procesów mentoringowych i możemy dzielić się dobrym doświadczeniem. Poznaliśmy filozofię i praktykę mentoringu i wiemy jak unikać trudności, ponadto jesteśmy świadomi korzyści jakie mogą odnieść organizacje oraz osoby indywidualne, dlatego chcemy się tą wiedzą dzielić. – mówi prezes Stowarzyszenia Tomasz Wański.
Stowarzyszenie Mentorów PROMENTOR istnieje od półtora roku, a jego członkowie rozwijają i promują ideę mentoringu, tworzą narzędzia, prowadzą warsztaty i pragną stworzyć platformę wymiany myśli oraz doświadczeń z innymi mentorami, instytucjami i organizacjami. Jak mówią sami członkowie Stowarzyszenia, pragną te z grać aktywną rolę w doskonaleniu zawodowym mentorów i propagowaniu zasad etyki tej profesji. Doskonałą okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń będzie zapowiadana konferencja o mentoringu, pod nazwą “Mentoring: metodyka, procesy, korzyści”, która odbędzie się w Krakowie 19 października.
Mentoring jest specyficzną formą rozwoju osobistego, bowiem łączy w sobie narzędzia pracy przekazującego wiedzę i umiejętności z relacją między stronami. Ogromnie istotne jest faktyczne zaangażowanie w budowanie tej relacji między mentorem a mentee. Dlatego niejednokrotnie dorośli już ludzie z tak mocnym wspomnieniem określają mentorem kluczową osobę, którą poznali gdzieś na etapie życia zawodowego. My do tego chcemy jeszcze dodać świadomość bycia mentorem. Pokazać, że jeśli mamy predyspozycję do „prowadzenia” innych, to warto jeszcze doskonalić swoje narzędzia pracy i umiejętność prowadzenia procesu mentoringowego z korzyścią dla podopiecznego i z satysfakcją dla siebie samego. – dodaje v-ce prezes Piotr Wiroński.
Program konferencji zapowiada się niezwykle ciekawie, będą występy wielu zaproszonych gości, wystąpią m.in: dr Małgorzata Sidor-Rządkowska (Akademia Leona Koźmińskiego, Uniwersytet Warszawski), która przybliży metodykę mentoringu oraz poprowadzi rozważania na temat etycznych aspektów metody, Dariusz Niedzieski (coach PCC ICF), przedstawi fundamenty neurobiologiczne w mentoringu oraz zagadnienie uważności we współpracy mentora i mentee, zaś Justyna Mitkowska (WSK PZL Rzeszów SA) omówi proces wewnętrznego mentoringu eksperckiego w organizacji, jego uwarunkowania, korzyści i pułapki. O swoich doświadczeniach związanych z mentoringiem opowiedzą też goście specjalni: Kazimierz Tischner, brat ks. Józefa Tischnera, propagator i kultywator myśli tischnerowskiej, a także laureat nagrody “Ars Querendi” – przyznawanej przedstawicielom świata kultury, sztuki i nauki, którzy przełamując różnice pokoleniowe dzielą się swym doświadczeniem z młodymi następcami. Nagroda od ośmiu lat przyznawana jest w Krakowie w dwóch kategoriach: Mistrz i Uczeń, oraz Projekt realizowany przez nagrodzonych. O idei tej nagrody opowie zaś sam pomysłodawca i inicjator wydarzenia Krzysztof Markiel, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.
Pojawią się też prelegenci indywidualni, mentee, którzy przedstawią przebieg procesu i jego efekty dla rozwoju umiejętności własnych. Poznamy też aspekty praktyczne i korzyści z prowadzenia różnorodnych procesów mentoringowych oraz stosowania narzędzi mentorskich dla rozwoju organizacji i osób indywidualnych. Konferencja będzie też okazją do prezentacji “Szkoły Mentorów” oraz procesu certyfikacji – opartego na standardach międzynarodowych – zapowiadają organizatorzy.
Małopolska potrzebuje takiej idei, a środowisko czeka na myśl przewodnią w tym obszarze, dlatego jako profesjonaliści z obszaru mentoringu mamy misję do wypełnienia, chcemy organizować i jednoczyć środowisko – mówi Remigiusz Pik, członek Zarządu Stowarzyszenia Promentor. Wszystko po to, by na nowo odkryć najstarszą i najbardziej naturalną metodę uczenia ludzi. Uważamy, że przemyśleniami trzeba się dzielić, sami też chcemy poznać zdanie i opinię osób ze środowiska – dodaje Marcin Krukar, v-ce prezes Stowarzyszenia.
Konferencja pt: “Mentoring: metodyka, procesy, korzyści” odbędzie się 19 października 2015 roku w Pałacu Krzysztofory w Rynku Głównym w Krakowie,
w godzinach od 9.00 do 14.00.
UWAGA!
Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny na naszej stronie w zakładce “Konferencja”. Rejestracja na konferencję jest wymagana! ZAPRASZAMY!